pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawnogospodarcze konsekwencje komercjalizacji szpitali

Autor książki:

Piotr Horosz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788326444821
ISBN: 978-83-2644-482-1
Data: 2013-11-06
pozycja niedostępna

Opis książki:

Monografia, będąca wznowieniem cenionej publikacji Komercjalizacja szpitali i jej skutki w świetle przepisów polskiego prawa gospodarczego, stanowi kompleksowe opracowanie problematyki przekształcania szpitali w spółki kapitałowe (czyli komercjalizacji) pod kątem prawnogospodarczych skutków takiego przekształcenia. Autor szczegółowo omawia prezentowane zagadnienia, dostrzegając w skomercjalizowanych szpitalach przede wszystkim podmioty podlegające przepisom prawa gospodarczego i regułom gospodarki wolnorynkowej - łącznie z ich zagrożeniem upadłością. Książka dostarcza szczegółowej wiedzy na temat procedur przewidzianych w ustawie o działalności leczniczej, a także regulacji prawa gospodarczego, które będą miały zastosowanie w stosunku do szpitali po ich przekształceniu w spółki kapitałowe.

Publikacja adresowana jest do praktyków i teoretyków prawa związanych z sektorem ochrony zdrowia, pracowników służby zdrowia - zwłaszcza kadry zarządzającej szpitali, a także do pracowników jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w proces komercjalizacji szpitali.

Książka "Prawnogospodarcze konsekwencje komercjalizacji szpitali" - Piotr Horosz - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2013 r.