pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Skutki braku uznania państwa w świetle prawa międzynarodowego

Autor książki:

Szymon Zaręba

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Nauk Prawnych PAN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 484 s.
EAN: 9788395016578
ISBN: 978-83-9501-657-8
Data: 2022-01-18
86.42  150.15  63.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Głównym celem monografii Szymona Zaręby jest ocena rzeczywistego wpływu braku uznania międzynarodowego na międzynarodowoprawny status podmiotu, który rości sobie prawo, by nazywać się państwem. Książka stanowi pierwsze w literaturze polskiej opracowanie mono- graficzne poświęcone problemowi braku uznania państw, a tym bardziej jego skutkom. Dotychczasowe studia nad tymi zagadnieniami prowadzone w Polsce miały charakter dużo skromniejszy.
Wyniki poniższych badań mogą okazać się użyteczne dla szeregu osób, zarówno teoretyków, jak i praktyków.
Pozwolą one spojrzeć z innej perspektywy na zagadnienia uznania międzynarodowego państwa i jego skutków, a także podmiotowości międzynarodowoprawnej, wzbogacając polski dyskurs w tej materii oraz włączając w obieg naukowy w Polsce szereg refleksji obecnych literaturze w światowej. W ten sposób będą mogły pośrednio wpłynąć także na to, jak oceniane są poszczególne przypadki powstawania państw, nie tylko przez przedstawicieli doktryny prawa, ale także chociażby dziennikarzy i publicystów.
Wnioski z przeprowadzonej analizy będą mogły zostać wykorzystane przez polską służbę zagraniczną w sytuacjach, w których pojawia się konieczność wejścia przez nią w różnego rodzaju kontakty oficjalne lub nieoficjalne z podmiotami, których Polska nie uznaje za państwa, a także mogą okazać się interesujące również dla sędziów i urzędników, którzy w codziennej praktyce spotykają się z koniecznością rozwiązywania konkretnych problemów, z jakimi wiąże się istnienie podmiotów, które nie są uznawane jako państwa przez polskie władze. z Wprowadzenia

Książka "Skutki braku uznania państwa w świetle prawa międzynarodowego" - Szymon Zaręba - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Nauk Prawnych PAN. Książka posiada 484 stron i została wydana w 2020 r. Cena 86.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]