pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Poznanie, zbiorowość, polityka. Analiza teorii aktora-sieci Bruno Latoura

Autor książki:

Krzysztof Abriszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788324217007
ISBN: 97883-242-1700-7
Data: 2012-02-16
Cena wydawcy: 43.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Teoria aktora-sieci to jedna z najbardziej zaskakujących i nowatorskich koncepcji, jakie pojawiły się w humanistyce i naukach społecznych na przełomie wieków. W przeciągu ok. trzydziestu lat swego istnienia rozwinęła się i wychodząc od badania nauki w laboratoriach przechodziła do coraz to innych obszarów, zaś jej przedstawiciele - B. Latour, M. Callon, J. Law - uzyskali szerokie, międzynarodowe uznanie.

Książka Poznanie, zbiorowość, polityka. Analiza teorii aktora-sieci Bruno Latoura jest pierwszą monografią w języku polskim poświęconą tej koncepcji. Można ją czytać jako wprowadzenie do teorii aktora-sieci wiodącej od zagadnień epistemologicznych do teorii społecznej i filozofii polityki. Jednakże jest ona także próbą uczynienia z teorii aktora-sieci spójnego stanowiska filozoficznego, które przekształca nasze myślenie o praktykach poznawczych, o świecie społecznym i problemach politycznych.

Książka "Poznanie, zbiorowość, polityka. Analiza teorii aktora-sieci Bruno Latoura" - Krzysztof Abriszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2012 r.