pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Poza bytem i niebytem. Filozofia buddyjska wobec zarzutu nihilizmu....
książka:

Poza bytem i niebytem. Filozofia buddyjska wobec zarzutu nihilizmu. Seria: Studia Buddyjskie 3

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 478 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788381381154
ISBN: 978-83-8138-115-4
Data: 2020-05-14
Cena wydawcy: 40.01 złpozycja niedostępna

Poza bytem i niebytem. Filozofia buddyjska wobec zarzutu nihilizmu. Seria: Studia Buddyjskie 3 - Krzysztof Jakubczak - opis książki:

Jeśli wartościową książką jest ta, w której przytłaczająca większość zdań jest wartościowa, a te wartościowe zdania pojawiają się w książce we właściwym miejscu to Krzysztof Jakubczak napisał wartościową książkę. Właściwe rozmieszczenie zdań oznacza zarówno ich usytuowanie w odpowiednich zbiorach, stanowiących części książki, jak i ich – zdań i zbiorów zdań – właściwe następstwo. To pierwsze oznacza, że książka jest wartościowa ze względu na udaną konstrukcję, zaś to drugie, że jej treść jest spójna, co zapewnia tej konstrukcji zwartość. Natomiast za kryteria wartościowości samych zdań przyjmuję tu poprawność formalną, sprawność językową, a nade wszystko odkrywczość ich treści. Ta ostatnia oznacza nie tylko to, że treść zdań ujawnia czytelnikowi coś, czego przed ich lekturą nie wiedział, ale i to, że owo coś nie było znane, bądź nie zostało w tak jasny sposób wyeksplikowane przez badaczy podejmujących rozważane w książce zagadnienia.

Z recenzji wydawniczej dr hab. Krzysztofa Kosiora, prof. UMCS

Książka „Poza bytem i niebytem. Filozofia buddyjska wobec zarzutu nihilizmu. Seria: Studia Buddyjskie 3” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 478 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Poza bytem i niebytem. Filozofia buddyjska wobec zarzutu nihilizmu...."
Krzysztof Jakubczak - autor m.in.:
Madhjamaka Nagardżuny - okładka książki
Madhjamaka Nagardżuny Krzysztof Jakubczak;