pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Syn

Autor książki:

Philipp Meyer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 608 s.
EAN: 9788366839946
ISBN: 978-83-6683-994-6
Data: 2022-02-04
27.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Epicka i poruszająca powieść o dziedzictwie amerykańskiego Zachodu!
Wiosną 1849 r. Eli Mc Cullough ma trzynaście lat, gdy grupa Komanczów szturmuje jego domostwo, brutalnie morduje matkę i siostrę chłopca, a jego samego zabiera do niewoli. Odważny i sprytny Eli szybko przystosowuje się do życia Komanczów: uczy się ich zwyczajów i języka, odpowiada na nowe imię, które otrzymał jako adoptowany syn wodza. Jako członek plemienia toczy wojnę z białymi, co utrudnia zrozumienia tego, kim naprawdę jest. Kiedy jednak choroby, głód i przytłaczająca liczba uzbrojonych Amerykanów dziesiątkują plemię, Eli zostaje sam. Ani biały, ani Komancz - musi na nowo znaleźć sobie miejsce w świecie. Zaczyna podróż pełną przygód, tragedii, ale i szczęścia, które odbijają się echem w życiu jego potomstwa.

Z historią Eliego przeplatają się losy jego syna Petera - mężczyzny, który ponosi emocjonalne koszty dążenia ojca do władzy, oraz prawnuczki Eliego, Jeanne Anne - kobiety, która, która musi walczyć z zatwardziałymi rywalami, aby odnieść sukces w męskim świecie.

Syn to wielopokoleniowa saga o losach teksańskiej rodziny Mc Culloughów - od czasów XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego - dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor. To także książka niepokojąca i działająca na wyobraźnię, kontynuująca najlepszą tradycję amerykańskiego kanonu - łącząca pisarską sprawność Larry ego Mc Murtry ego z ostrością wyrazu Cormaca Mc Carthy ego.

Książka "Syn" - Philipp Meyer - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 608 stron i została wydana w 2022 r. Cena 27.39 zł. Zapraszamy na zakupy!