pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Potwór z Florencji. Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy

Autor książki:

Douglas Preston, Mario Spezi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788381917285
ISBN: 978-83-8191-728-5
Data: 2023-07-26
39.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

To się zdarzyło w wielu krajach: seryjny morderca, który w przewrotny sposób staje się symbolem swojej epoki i demaskuje jej mroczne oblicze. We Włoszech był nim Potwór z Florencji. Jego sława przekroczyła granice Italii, a zabójstwa i prowadzone śledztwo inspirowały Thomasa Harrisa przy pisaniu Hannibala.

Wszystko zaczyna się w 1974 roku: na wzgórzach pod Florencją ktoś brutalnie morduje parę, która uprawia seks w samochodzie. Do 1985 roku w identycznych okolicznościach ginie kolejne dwanaście osób. Rozpoczyna się najdłuższe i najdroższe śledztwo w historii Włoch. O udział w zbrodniach podejrzanych jest prawie sto tysięcy mężczyzn, zatrzymanych zostaje kilkunastu, ale trzeba ich zwolnić, bo w tym samym czasie Potwór atakuje ponownie. Plotki i fałszywe oskarżenia rujnują życie wielu osób, a całe pokolenie florentczyków twierdzi, że zbrodnie odcisnęły piętno na mieście i życiu mieszkańców. Samobójstwa, ekshumacje, domniemane otrucia czy przesyłki zawierające fragmenty zwłok, a także seanse spirytystyczne na cmentarzach, sprawy sądowe, fałszywe dowody i zaciekłe prokuratorskie wendety: z czasem śledztwo samo staje się potworem, pochłaniającym wszystko na swojej drodze.

Książka Douglasa Prestona i Maria Speziego to reportaż wyjątkowy - autorzy nie tylko obnażają słabości włoskiego wymiaru sprawiedliwości i szczegółowo relacjonują przebieg śledztwa, ale sami stają się jego częścią. Potwór z Florencji niczym najlepszy kryminał wciąga, trzyma w napięciu i niepokoi. Zwłaszcza że sprawcy morderstw nigdy nie odnaleziono

Książka "Potwór z Florencji. Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy" - Douglas Preston, Mario Spezi - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2023 r. Cena 39.10 zł. Zapraszamy na zakupy!