pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Studia z dziejów Europy Środkowo-Wschodniej
Studia z dziejów Europy Środkowo-Wschodniej 81.84 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Poszukiwanie tożsamości kulturowej w Europie Środkowo-Wschodniej 1919-2014
Księgarnia »
Książki »
książka:

Poszukiwanie tożsamości kulturowej w Europie Środkowo-Wschodniej 1919-2014

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 554 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 9788323134091
ISBN: 978-83-2313-409-1
Data: 2016-02-17
Cena wydawcy: 86.00 złpozycja niedostępna

Poszukiwanie tożsamości kulturowej w Europie Środkowo-Wschodniej 1919-2014 - opis książki:

Monografii Poszukiwanie tożsamości kulturowej w Europie Środkowo-Wschodniej patronuje Milan Kundera, autor opublikowanego w 1983 r. artykułu Zachód porwany albo tragedia Europy Środkowej, tekstu, który ożywił dyskusję dotyczącą geopolitycznej i geokulturowej specyfiki tej części Starego Kontynentu. Prezentowany tom stanowi "polifoniczny" głos w tej debacie, dotyczącej istoty i roli modeli tożsamościowych wytwarzanych w sferze kultury w zmieniających się społeczno-politycznych konfiguracjach współczesnego świata. Okres transformacji polityczno-ekonomicznej w Europie po upadku muru berlińskiego cechowały z jednej strony dążenia integracyjne w ramach Wspólnoty Europejskiej, z drugiej zaś odnowa zainteresowania paradygmatem regionalnej, narodowej i lokalnej tożsamości. W środowiskach rozsianych po wschodnich terytoriach Starego Kontynentu można było zaobserwować nawrót do tradycji porzuconych/utraconych w czasach dziewiętnastowiecznego imperializmu, w okresie zimnej wojny i w dobie globalizacji. Poszukiwanie tożsamości kulturowej stanowi próbę diagnozy procesów reinterpretacji starych oraz kreowania nowych narodowych i lokalnych narracji, zarówno w odniesieniu do okresu międzywojennego, jak i do czasów żelaznej kurtyny oraz dwudziestu pięciu lat, które upłynęły od czasu zniesienia zimnowojennego podziału Europy.

Książka „Poszukiwanie tożsamości kulturowej w Europie Środkowo-Wschodniej 1919-2014” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Książka posiada 554 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Poszukiwanie tożsamości kulturowej w Europie Środkowo-Wschodniej 1919-2014"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sensus catholicus. Katolicy świeccy - okładka książki
Sensus catholicus. Katolicy świeccy w Polsce Ludowej.... Radosław Ptaszyński, Tomasz Sikorski (red.)
Na emigracji i w kraju - okładka książki
Na emigracji i w kraju Krzysztof Tarka