pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pomiędzy pamięcią zbiorową a historią. Rekonstrukcje przeszłości w Europie Środkowo-Wschodniej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 507 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365155405
ISBN: 978-83-6515-540-5
Data: 2017-11-22
41.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka ta składa się z czterech części. W pierwszej, zatytułowanej "Pamięć zbiorowa - tożsamość - konflikty etniczne", znajdują się teksty odnoszące się do pamięci zbiorowej i tożsamości zbiorowej. Ideą przewodnią drugiej części, pt. "Przestrzeń miejska - pamięć miejsca - miejsca pamięci", jest powiązanie pamięci społecznej z przestrzenią. Część trzecia zatytułowana została "Przeszłość - nowe media - kultura digitalna" i przeczytać w niej można artykuły ukazujące zachowywanie pamięci zbiorowej w mediach i przez media. Z kolei część czwarta, "Władza - polityka pamięci - historia", ukazuje wykorzystanie pamięci społecznej w mechanizmach sprawowania i zdobywania władzy.

Wielość tekstów i różnorodne pochodzenie Autorów - nie tylko narodowościowe, ale i z zakresu różnych obszarów nauk społecznych i humanistycznych - zapewnia tej pracy wielostronne podejście do badanego tematu. Z kolei różnorodność obszarów zainteresowań Autorów, często wbrew stereotypom, pokazuje, na ile sposobów można analizować pamięć społeczną, a co ważniejsze, jak ważną i znaczącą rolę pełni ona w społeczeństwach.

prof. Robert Geisler

Książka "Pomiędzy pamięcią zbiorową a historią. Rekonstrukcje przeszłości w Europie Środkowo-Wschodniej" - Patrycja Bałdys, Iwona Jakimowicz-Ostrowska, Janetta Charuty-Kojkoł (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 507 stron i została wydana w 2016 r. Cena 41.76 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.