pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Posłuchaj. Pokaż. Odpowiedz cz. 2
Tytuł książki:

Posłuchaj. Pokaż. Odpowiedz cz. 2

Autor książki:

Anna Tońska-Szyfelbein

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 16 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788371346873
ISBN: 978-83-7134-687-3
Data: 2014-03-14
26.98  32.00  5.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Posłuchaj. Pokaż. Odpowiedz cz. 2 - Anna Tońska-Szyfelbein - opis książki:

Zestaw ćwiczeń usprawniających koncentrację słuchową oraz rozumienie słyszanego tekstu dla osób z afazją, dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, specyficznymi zaburzeniami języka Proponowana pomoc zawiera 18 dwustronnych kolorowych kart i 4 czarno-białe z podpisami. Na każdej karcie znajdują się 4 obrazki różniące się szczegółami (np. na jednej ilustracji sukienka w szerokie pasy wisi na wieszaku, na drugim ta sama sukienka wisi na haczyku). Zadaniem osoby ćwiczącej jest wskazanie odpowiedniego obrazka, odpowiedź na pytania zadane przez terapeutę oraz dopasowanie podpisu do ilustracji.

Materiał służy do ćwiczenia wytwarzania wypowiedzi i układania zdań, ale przede wszystkim do rozumienia wypowiedzi i pytań, nazwy obrazków są podobne i różnią się tylko pewnymi szczegółami, dlatego osoba ćwicząca musi dokładnie wsłuchać się w całe zdanie i przeanalizować jego konstrukcję. Dopasowywanie etykiet do zdjęć usprawnia umiejętność czytania, co przydatne jest u pacjentów z afazją, a także u starszych dzieci mających problem z wypowiadaniem się zdaniami, a potrafiących czytać.

Z kart pracy mogą korzystać zarówno terapeuci, jak i rodzice dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, specyficznymi zaburzeniami językowymi, afazją dziecięcą. Karty mogą być także wykorzystywane w terapii osób z afazją i problemami w rozumieniu mowy.

Książka „Posłuchaj. Pokaż. Odpowiedz cz. 2” - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA. Książka posiada 16 stron i została wydana w 2014 r. Cena 26.98 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Posłuchaj. Pokaż. Odpowiedz cz. 2"
Anna Tońska-Szyfelbein - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wykreślanki - okładka książki
Wykreślanki Magdalena Borowska
Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne: - okładka książki
Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne: ciszący,... Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Produkty podobne: