pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Porwanie Europy. Studia heterologiczne

Autor książki:

Jan Krasicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788324238279
ISBN: 978-83-2423-827-9
Data: 2022-07-05
29.12  44.00  14.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor stawia w książce wiele pytań. Jakie idee ukształtowały charakter i tożsamość Europy Jak to się stało, że cywilizacja, która stworzyła filozofię i naukę, i która wymyśliła instytucję praw człowieka, zwróciła się przeciwko sobie Czy źródła kryzysów, owocujących tragiczną historią Europy ostatnich dwustu lat oraz nowożytnymi totalitaryzmami, nie tkwią czasem w samych podstawach myśli europejskiej, naznaczonej syndromem lęku przed Inności oraz Innym Czy myśl, której genealogia i panowanie rozciągają się od Jonii do Jeny (Franz Rosenzweig), zdolna jest przebić się ku Nieskończonemu (Emmanuel Lévinas) mocą samej immanencji Teza książki Porwanie Europy. Studia heterologiczne brzmi zatem: w obliczu współczesnych wyzwań ideowych i cywilizacyjnych Europa - ten tak mocno przeniknięty Historią kontynent, w którym (podążając za słowami Norwida) przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej - musi ponownie się zdefiniować, a nawet na nowo siebie wymyślić.

Jan Krasicki - profesor zwyczajny w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Antropologii Filozoficznej. Absolwent wrocławskiej polonistyki, studia doktoranckie w zakresie filozofii ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się filozofią rosyjską, polską oraz niemiecką XIX-XXI wieku, głównie antropologią filozoficzną, filozofią religii oraz filozofią kultury. Autor książek: Eschatologia i mesjanizm. Studium światopoglądu Mariana Zdziechowskiego (Wrocław 1994); Przeciw nicości. Eseje (Kraków 2002); Bóg, człowiek i zło. Studium filozofii Włodzimierza Sołowjowa (Wrocław 2003); Po śmierci Boga. Eseje eschatologiczne (Kraków 2011); Człowiek i Bóg w tradycji rosyjskiej (Kraków 2012); Bierdiajew i inni. W kręgu myśli rosyjskiego renesansu religijno-filozoficznego (Warszawa 2012); Dostojewski i laboratorium idei (Warszawa 2020).

Książka "Porwanie Europy. Studia heterologiczne" - Jan Krasicki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]