pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Porozmawiajmy o problemach...
Tytuł książki:

Porozmawiajmy o problemach...

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788371732461
ISBN: 978-83-7173-246-1
Data: 2011-12-21
21.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Wszyscy stajemy wobec problemów, konfliktów... Niejednokrotnie zostajemy z nimi sami. W przezwyciężeniu tych trudności niezwykle pomocna będzie książka Porozmawiajmy o problemach Scenariusze lekcji wychowawczych - szkoła podstawowa, której adresatami są uczniowie klas IV VI oraz nauczyciele-wychowawcy. Autorki wykorzystały w niej fragmenty lektur aktualnie omawianych oraz proponowanych w tzw. nowej podstawie programowej. Co ważne, rozwiązania te z powodzeniem pozwalają na przeprowadzenie zajęć także wtedy, gdy uczniowie poznają jedynie te konkretne wyimki.

Publikacja składa się z dziesięciu rozdziałów, z których każdy porusza jeden temat. Są to propozycje dyskusji o: rodzinie, przyjaźni i miłości; twórcy i twórczości; współczesnych formach patriotyzmu; trudnej sztuce komunikacji, zwłaszcza między dorastającymi dziećmi i ich rodzicami; różnie rozumianej inności i obcości; samotności, wolności, a także o cierpieniu, chorobie i śmierci. Ostatni rozdział traktuje o niebezpiecznych zabawach współczesnego dziecka.

Każdy rozdział rozpoczyna się od rozważań teoretycznych na dany temat, następnie ukazuje omawiany problem w wybranych lekturach, a kończy się propozycją tematów lekcji wychowawczych i przykładowymi planami lekcji. Każdy rozdział zawiera przynajmniej trzy scenariusze dla klas: IV, V, VI (w książce jest ich w sumie 31), jedynie ostatni, zbudowany nieco inaczej, przedstawia omówienie planów zajęć. Porozmawiajmy o problemach jest drugą książką napisaną wspólnie przez Danutę Bulę i Jadwigę Jawor-Baranowską. Pierwsza, zatytułowana Na styku literatury i innych sztuk. Działania twórcze uczniów klas IV VI, jest przeznaczona dla nauczycieli języka polskiego, wychowawców, opiekunów kół teatralnych w szkole i nauczycieli przedmiotów humanistycznych poszukujących twórczych rozwiązań. Co istotne - jej treść jest opracowana zgodnie z wymogami nowej Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, której realizacja rozpocznie się od roku szkolnego 2012/2013 w klasie IV.

Książka "Porozmawiajmy o problemach..." - Danuta Bula, Jadwiga Jawor-Baranowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2011 r. Cena 21.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Danuta Bula, Jadwiga Jawor-Baranowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Deficyt miłości - okładka książki

Deficyt miłości

Waldemar Furmanek
Produkty podobne:
Uczę się z kartami pracy cz. 1. - okładka podręcznika

Uczę się z kartami pracy cz. 1. Karty pracy dla...

Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska
Uczę się z kartami pracy cz. 2. - okładka podręcznika

Uczę się z kartami pracy cz. 2. Karty pracy dla...

Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska
Uczę się z kartami pracy cz. 3. - okładka podręcznika

Uczę się z kartami pracy cz. 3. Karty pracy dla...

Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska
Uczę się z kartami pracy cz. 4. - okładka książki

Uczę się z kartami pracy cz. 4. Karty pracy dla...

Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska