pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Pomorska. Przewodnik po miejscu pamięci narodowej i oddziale Muzeum...
»
»
»
»
»
»
książka:

Pomorska. Przewodnik po miejscu pamięci narodowej i oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Dane szczegółowe:
Producent: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Rok wyd.: 2003
Ilość stron: 87 s.
Data: 2010-04-27
Cena wydawcy: 7.00 złpozycja niedostępna

Pomorska. Przewodnik po miejscu pamięci narodowej i oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Monika Bednarek, Jacek Salwiński - opis książki:

Przewodnik po "Pomorskiej", miejscu - symbolu czasów nazistowskiego ludobójstwa. Wydawnictwo składa się z trzech części: - pierwsza, poświęcona genezie i historii Domu Śląskiego do czasów nam współczesnych, z uwzględnieniem działalności krakowskich towarzystw zachodnich.
- druga, poświęcona celom Gestapo i zbrodniczej działalności tej organizacji w Krakowie w latach 1939–1945.
- trzecia, oprowadzająca czytelnika po stałej wystawie "Kraków w latach 1939–1956.
Praca jest nie tylko przewodnikiem po oddziale muzealnym, ale także kompendium wiedzy o Krakowie lat okupacji niemieckiej. Zawiera streszczenie w języku angielskim, bogato ilustrowana (79 ilustracji, plany, schematy).
Do każdego zamówionego wydawnictwa dołączamy w prezencie archiwalne wydanie książki Tadeusza Wrońskiego, Kaźń Polaków przy ulicy Pomorskiej 2 w Krakowie w latach 1939–1945,, Warszawa 1985.

Książka „Pomorska. Przewodnik po miejscu pamięci narodowej i oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa” - Wydawnictwo Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Książka posiada 87 stron i została wydana w 2003 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pomorska. Przewodnik po miejscu pamięci narodowej i oddziale Muzeum..."