pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Pomiędzy ukraińskością a sowieckością. Ukraińcy, Rosjanie i Bułgarzy...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Pomiędzy ukraińskością a sowieckością. Ukraińcy, Rosjanie i Bułgarzy na Zaporożu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376881997
ISBN: 978-83-7688-199-7
Data: 2015-07-03
33.46  39.00  5.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pomiędzy ukraińskością a sowieckością. Ukraińcy, Rosjanie i Bułgarzy na Zaporożu - Alla Karnaukh - opis książki:

Recenzowana książka jest przykładem wartościowej analizy rekonstrukcji tożsamościowych i świadomości narodowej w warunkach zmiany społecznej. Przy tym stanowi interesujące studium przypadku wielokulturowej społeczności Zaporoża. Nie mam wątpliwości, że wzbogaca ona naukową wiedzę o tożsamościowych następstwach zmian społecznych. Co więcej, jest ona oparta na badaniach terenowych przeprowadzonych zgodnie ze współczesnym kanonem.

Z recenzji dr hab. Dariusza Niedźwieckiego

Praca jest dojrzałym studium socjologicznym polegającym na wykorzystaniu znanych kategorii badawczych do diagnozy stanu świadomości narodowej na pograniczu ukraińsko--rosyjskim, a więc na zupełnie nowym z polskiego punktu widzenia obszarze badawczym. Oznacza to, że główną wartość naukową, merytoryczną rozprawy upatruję w jej warstwie empirycznej, w postaci przeprowadzonych bardzo rzetelnie badań terenowych na mało znanym pograniczu ukraińsko-rosyjskim, z wykorzystaniem metod i technik o charakterze jakościowym, co pozwoliło Autorce dotrzeć do autentycznych postaw i motywacji narodowo-etnicznych mieszkańców społeczności lokalnych ulokowanych na ukraińsko--rosyjskim pograniczu. Jeżeli podkreśliłem, że podstawową wartość pracy upatruję w jej części empirycznej, że jest ona najważniejsza, to nadto dlatego, iż może ona stanowić bardzo dobre źródło do późniejszych może nieco innych interpretacji stanu i przeobrażeń ukraińskiej świadomości narodowej.

Z recenzji prof. dr hab. Andrzeja Sadowskiego

Książka „Pomiędzy ukraińskością a sowieckością. Ukraińcy, Rosjanie i Bułgarzy na Zaporożu” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos.

Książka posiada 282 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pomiędzy ukraińskością a sowieckością. Ukraińcy, Rosjanie i Bułgarzy..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Cud pogranicza. Zgorzelczanie, - okładka książki
Cud pogranicza. Zgorzelczanie, gubinianie, słubiczanie... Kamilla Dolińska, Julita Makaro, Natalia Niedźwiecka-Iwańczak