pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mała przestrzeń duży komfort

Autor książki:

Beata Szymańska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788363434076
ISBN: 978-83-6343-407-6
Data: 2013-06-21
21.88  30.00  8.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Fundamentem rzeczy większych jest to, co małe i niepozorne. Skupianie się na konkrecie bywa ucieczką od spraw ogólnych, ale i zaangażowanie w sprawy ogólne bywa równie często ucieczką od konkretu. Rzecz zaś w tym, aby poprzez pochylenie się nad drobiazgiem, dostrzec ogół. Analiza poszczególnych elementów przestrzeni zamieszkiwania w historii cywilizacji zachodniej uświadamia nam, iż podobnie jak o trwaniu łańcucha nie decyduje jego ogniwo najmocniejsze, lecz to najsłabsze, tak o życiu ludzi decydują często elementy zgoła błahe, acz nieodzowne w odczuwaniu komfortu.

Autorka książki Mała przestrzeń, duży komfort", poświęcając sporo uwagi elementom wchodzącym w skład domostwa, takim jak: stół, łóżko, obraz, lustro, piec, okno, brama, podwórze, które nie są bytami izolowanymi, lecz ściśle wchodzącymi w relacje z przestrzenią, poszukuje dowodów potwierdzających tezę, że zamieszkiwanie małej przestrzeni w środowisku miejskim może być komfortowe.

Beata Szymańska - profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierownik w tamtejszej Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz oraz kierownik Katedry Architektury Wnętrz i Mebla na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Współzałożycielka pracowni projektowej Studio 1:1.

Książka "Mała przestrzeń duży komfort" - Beata Szymańska - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2013 r. Cena 21.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]