pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Polskie bezpośrednie inwestycje za granicą. Metodologia teorii ugruntowanej
książka:

Polskie bezpośrednie inwestycje za granicą. Metodologia teorii ugruntowanej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Zachodni
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 290 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788361736455
ISBN: 978-83-6173-645-5
ISSN: 08672563
Data: 2014-05-21
pozycja niedostępna

Polskie bezpośrednie inwestycje za granicą. Metodologia teorii ugruntowanej - Marta Gotz - opis książki:

Studium teoretyczno-empiryczne dotyczące istotnego - z punktu widzenia rozwoju polskiej przedsiębiorczości - zagadnienia internacjonalizacji działalności gospodarczej polskich przedsiębiorstw wpisuje się także w nurt badań nad umiędzynarodowieniem firm z krajów rozwijających się. O ile aktywność inwestycyjna podmiotów z gospodarek wysoko rozwiniętych została dotąd dość dobrze rozpoznana, o tyle wciąż niewiele jest prac na temat zagranicznych inwestycji bezpośrednich podejmowanych przez przedsiębiorstwa z gospodarek rozwijających się. Tymczasem te właśnie firmy od początku XXI w. rozpoczęły zagraniczną ekspansję, upatrując w tym sposobu na czerpanie korzyści z posiadanych przewag konkurencyjnych i budowanie nowych w związku z dostępem do światowych zasobów materialnych i niematerialnych.

Zjawisko zagranicznej aktywności inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw zostało zbadane z wykorzystaniem metodologii teorii ugruntowanej. Próba wyjaśnienia jej uwarunkowań i skutków - na podstawie ocen i opinii uzyskanych od przedstawicieli objętej badaniem grupy polskich firm, pozwoliła na sformułowanie hipotezy dotyczącej ekspansji polskich podmiotów gospodarczych na dojrzałych rynkach zachodnich. Doświadczenie przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które uzyskały sukces w efekcie internacjonalizacji, ma istotne znaczenie dla dalszych perspektyw polskich inwestycji zagranicznych.

Książka „Polskie bezpośrednie inwestycje za granicą. Metodologia teorii ugruntowanej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Zachodni.

Książka posiada 290 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polskie bezpośrednie inwestycje za granicą. Metodologia teorii ugruntowanej"
Marta Gotz - autor m.in.: