pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Polski street art
książka:

Polski street art

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
EAN: 9788377050392
ISBN: 9788377050392
Data: 2010-10-06
pozycja niedostępna

Polski street art - opis wydawcy:

Polski street art to pierwszy na naszym rynku wydawniczym album prezentujący najważniejszych i najciekawszych twór-ców tego gatunku - poczynając od nielegalnych działań Krika, przez zaangażowaną społecznie i politycznie twórczość grupy 3fala i Petera Fussa, aż po powstające pod egidą państwowych muzeów i szacownych galeri sztuki realizacje Trutha, grup Twożywo i Mas-smix.
Fotografie zamieszczone w albumie są różnorodne, tak jak prezentowana twórczość. Towarzyszące im teksty przedstawiają genezę i historię street artu w Polsce, a także analizują charakterystyczne cechy rodzimej odmiany. Prezentacjom prac towarzyszą krótkie notatki nadesłane przez poszczególnych twórców, równie ciekawe, jak same zdjęcia.
Autorzy publikacji, Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, są założycielami Fundacji Sztuki Zewnętrznej, której celem jest dokumentacja i promocja obecności sztuki w przestrzeni pu-blicznej. Są także uważnymi obserwatorami zjawisk zachodzących w tej przestrzeni. Ich poprzedni album, POLSKI OUTDOOR, poświę-cony skali dewastacji krajobrazu naszego kra-ju przez reklamę, został nagrodzony tytułem "Najlepszej Książki Jesieni 2009" przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019 roku.