pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Polski Hardcore. Część pierwsza

Autor książki:

Filip Bogaczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: KAGRA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 720 s.
Wymiar: 167x245 mm
EAN: 9788363785567
ISBN: 978-83-63785-56-7
Data: 2021-09-24
Cena wydawcy: 74.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Polski Hardcore. Część Pierwsza, to epicka historia o ludziach, którzy chcieli zmienić świat własnymi siłami i przebić głową mur obowiązującego status quo. Od samego początku sprzeciwiali się nihilistycznie pojmowanemu hasłu No Future, dążąc do zbudowania przyszłości na własnych zasadach. Dziecięcia naiwność, wiara w stwórczą moc muzyki i radykalna postawa od samego początku wyróżniały hardcore spośród innych gatunków muzyki rockowej.

Począwszy od wyodrębniania się oryginalnej estetyki hardcore’a z punk­rockowej alma mater, przez dyskusje na temat pionierskich zespołów, po niesamowitą eksplozję gatunku w pierwszej połowie lat 90-tych, autor stara się rzetelnie i wyczerpująco opisać nie tylko najważniejsze zespoły, ale również czasy, w których funkcjonowały. Nie pomija również kontrowersyjnych fragmentów z historii rodzimego hardcore’a. Od Dezertera, przez Nadzór, The Corpse, Ustawę o Młodzieży, po Cymeona X, Apatię, Post Regiment oraz Schizmę i mnóstwo innych, nie mniej istotnych zespołów – na kartach tej książki znajdziecie nieopisaną nigdy wcześniej historię rodzimej sceny hardcore.

Książka "Polski Hardcore. Część pierwsza" - Filip Bogaczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo KAGRA. Książka posiada 720 stron i została wydana w 2021 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]