pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polscy krzyżowcy
Tytuł książki:

Polscy krzyżowcy

Autor książki:

Agnieszka Teterycz-Puzio

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 144x204 mm
EAN: 9788379767854
ISBN: 978-83-7976-785-4
Data: 2017-10-23
25.59  39.90  14.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W epoce średniowiecza Polacy, tak jak inni Europejczycy, wędrowali do Ziemi Świętej jako waleczni krzyżowcy lub pobożni pielgrzymi. Te elementy wypraw wzajemnie się przeplatały. Motywacje podjęcia tak dalekich eskapad były różne: od religijnych poprzez chęć przeżycia przygody, wypełnienie zobowiązań sojuszniczych a nawet żal po złamanym sercu? Polacy wracali odmienieni, o czym świadczą świadectwa ich energicznych działań: nowe fundacje, budowle i instytucje.

Podróżowali polscy władcy, dygnitarze, a także bogatsi rycerze a nawet mieszczanie. Wśród krzyżowców i pątników widzimy tak znane postaci, jak: Henryk Sandomierski, Bogusław X Pomorski czy Jan Długosz.

Jednak wyprawy krzyżowe na Bliski Wschód nie rozbudzały w Polsce aż tak wielkich namiętności, jak to było w przypadku naszych sąsiadów Czechów czy nawet Skandynawów. Co było tego przyczyną?
Autorka zbiera wszystkie możliwe informacje na ten temat i próbuje odpowiedzieć na to pytanie. Z książki dowiemy się nie tylko kto, kiedy i dlaczego, ale przede wszystkim poznamy ówczesne ceny, środki lokomocji, szlaki i relacje ze spotkań z obcymi. Zasłona niewiedzy o krucjatach Polaków została odsłonięta!

Książka "Polscy krzyżowcy" - Agnieszka Teterycz-Puzio - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Agnieszka Teterycz-Puzio - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Chwała krucjat - okładka książki

Chwała krucjat

Steve Weidenkopf
Produkty podobne:
Czechy i Polska między Wschodem - okładka książki

Czechy i Polska między Wschodem i Zachodem - średniowiecze...

Tomasz Ciesielski (red.), Wojciech Iwańczak (red.)
Henryk Sandomierski - okładka książki

Henryk Sandomierski

Agnieszka Teterycz-Puzio