pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polch. Kowal od komiksów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 342 s.
EAN: 9788383132570
ISBN: 978-83-8313-257-0
Data: 2022-11-08
63.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

O jednym z najbardziej cenionych twórców komiksów, nie tylko z PRL-u
Od dziecka uwielbiał rysować, choć przez wiele lat dorosłego życia wydawało się, że nic z tego nie będzie. Szersza publiczność poznała go w zeszytach z serii Kapitan Żbik, ale prawdziwą sympatię zdobył Bogami z kosmosu i cyklem przedstawiającym przygody swojskiego superbohatera - Funky ego Kovala.

Bogusław Polch to artysta wybitny, którego przywiązanie do detalu stało się nie tylko znakiem rozpoznawczym, ale także wyznacznikiem jakości dla wielu twórców, którzy na nim się wychowali. Charakterystyczna, wyzywająca, nowoczesna kreska towarzyszyła wielu w trudnym okresie peerelowskiej młodości. A przecież Polch nie zniknął, z powodzeniem tworząc już w wolnej Polsce, i to na wielu różnych obszarach. Kto wie, czy gdyby nie jego wizja, Geralt z Rivii nie wyglądałby inaczej
Artystyczne ścieżki Bogusława Polcha są wciąż za mało odkrywane. Może znów warto wybrać się ich szlakiem

Książka "Polch. Kowal od komiksów" - Daniel Koziarski, Wojciech Obremski - oprawa twarda - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2022 r. Cena 63.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.