pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Homo eroticus. Historia Giacomo Casanovy

Autor książki:

Stefan Zweig

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna CM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
EAN: 9788367240321
ISBN: 978-83-6724-032-1
Data: 2022-09-22
30.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Literacka biografia najsłynniejszego uwodziciela w historii, część książki Trzej piewcy swojego życia, jednego z tomów cyklu przedstawiającego sylwetki znanych osób, noszącego zbiorczy tytuł Budowniczowie świata.

Stefan Zweig, ceniony za swoje opowiadania oraz zbeletryzowane, pisane na styku dokumentu i sztuki biografie, kreśli fascynujący wizerunek Casanovy. Tworzy sylwetkę słynnego awanturnika i kochanka nie tylko na podstawie jego pamiętników i innych dokumentów epoki. Po mistrzowsku, w charakterystyczny dla swojej twórczości sposób, uzupełnia źródła pisane podłożem psychologicznym. Poznajemy Casanovę jako człowieka z krwi i kości, ukazanego nie zaledwie powierzchownie, w sferze samych faktów, przez czyny i słowa, ale także kierujące nim uczucia, impulsy, motywy, przekonania, całą jego istotę wewnętrzną.

Zweig nie opuszcza swojego bohatera w momencie, na którym kończą się pamiętniki Casanovy. Nie przestaje towarzyszyć mu, kiedy starzejącego się bon vivanta opuszcza wielka sława, przychylność dworów, fortuna i kobiety. Jak żywe stają przed oczyma czytelników przejmujące obrazy ostatnich lat życia Casanovy, na cudzym wikcie, nieomal zapomnianego, wynędzniałego, zrzędliwego starca napisane przez autora, który najbardziej bał się starości.

Książka "Homo eroticus. Historia Giacomo Casanovy" - Stefan Zweig - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna CM. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2022 r. Cena 30.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.