pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polacy na Litwie. Przeszłość i teraźniejszość

Autor książki:

Wojciech Lis

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 343 s.
Wymiar: 165x196 mm
EAN: 9788380199835
ISBN: 978-83-8019-983-5
Data: 2018-11-29
33.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tom studiów i szkiców na temat Polaków na Litwie historycznej i współczesnej, który został przygotowany dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wyraźnie wzbogaca dotychczasową literaturę przedmiotu. Wyrażam nadzieję, że publikacja znajdzie szeroki krąg czytelników w krajach nad Wisłą i Wilią - zarówno pośród badaczy, jak i miłośników narodowej przeszłości, a może także wśród tych osób, które zaliczają się do elit politycznych.

Z recenzji prof. dr. hab. Marcelego Kosmana Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Pozycja Polacy na Litwie - przeszłość i teraźniejszość podejmuje problematykę niewątpliwie doniosłą w sensie historycznym, prawnym - w tym międzynarodowym, politycznym i społecznym - a zarazem nader skomplikowaną w każdym z tych wymiarów. Książka jest zbiorem wartościowych tekstów naukowych i dobrze uzasadnionych ciekawych rozważań praktycznych, opartych na trafnie dobranym, bardzo bogatym piśmiennictwie i faktografii, przygotowanych bez presji tzw. poprawności politycznej - zatem nie z pozycji uproszczonego entuzjazmu czy zdesperowanego sceptycyzmu, ale realizmu w podejściu do problematyki Polaków na Litwie.

Z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Dudka Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Książka "Polacy na Litwie. Przeszłość i teraźniejszość" - Wojciech Lis (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 343 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.