pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pokora. Wielkie Litery

Autor książki:

Szczepan Twardoch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
EAN: 9788308074985
Data: 2022-02-21
45.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pożądanie. Władza. Uległość.

Co stracisz walcząc o godność
Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości.

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe.

Pokora to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Książka "Pokora. Wielkie Litery" - Szczepan Twardoch - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2022 r. Cena 45.86 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]