pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pokonać strach. Niemieckie zbrodnie w relacji naocznego świadka
Książki »
Tytuł książki:

Pokonać strach. Niemieckie zbrodnie w relacji naocznego świadka

Autor książki:

Monika Kicman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378643265
ISBN: 978-83-7864-326-5
Data: 2018-08-06
32.36  34.90  2.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pokonać strach. Niemieckie zbrodnie w relacji naocznego świadka - Monika Kicman - opis książki:

Wojna zdawała się wisieć w powietrzu. I rzeczywiście rozpoczęła się i września 1939 r. Od tego też dnia rozpoczęła swoją wojenną opowieść Monika Kicman, młoda żona i matka, której przyszło wraz z najbliższymi przeżywać okupację przede wszystkim w Warszawie. Wojenna rzeczywistość codziennie przynosiła nowe wyzwania, a jej wszechobecnym towarzyszem był lęk. O siebie i najbliższych. Ale mimo aresztowań, szykan i ulicznych łapanek bohaterowie, podjęli walkę nie tylko o swoje przetrwanie, ale i aktywnie włączyli się do konspiracji. Co nimi kierowało? Jak zrozumieć to - w gruncie rzeczy - codzienne igranie ze śmiercią?

Książka jest absolutnie porywająca. Mimo wszystkich potworności, jakie niesie za sobą wojna, ta historia nimi nie epatuje, pozbawiona jest podkolorowanych faktów czy patosu. Bo to w istocie książka o wielkiej i prawdziwej miłości, która wszystko przetrzyma.

Monika Kicman z domu Formińska (1912-1997) - warszawianka, pochodziła z rodziny o tradycjach patriotycznych. W 1936 r. wyszła za mąż za Czesława Kicmana, a rok później przyszedł na świat ich syn Stanisław Maciej. Przed II wojną światową oboje małżonkowie pracowali w warszawskim urzędzie telekomunikacyjnym, podczas okupacji włączyli się w działania konspiracyjne, Monika została łączniczką, a jej mąż działał w oddziałach bojowych AK. Wybuch Powstania Warszawskiego zamiast długo oczekiwanej wolności przyniósł niewyobrażalne barbarzyństwo, jakim była rzeź Woli, a potem aresztowanie całej rodziny i wywózkę do obozów koncentracyjnych w Niemczech. Monika wraz z synem trafili do Bergen-Belsen (w Dolnej Saksonii), a Czesław - do Sachsenhausen (w Brandenburgii), później do Flossenburga (w Bawarii). Już po wyzwoleniu Kicmanowie długo nie mogli się odnaleźć, a kiedy to nastąpiło, zamieszkali z racji otrzymanej pracy w Jeleniej Górze, ale ostatecznie w 1949 r. wrócili do ukochanej stolicy, gdzie żyli, ciesząc się wnukami i prawnukami.

Gorącym orędownikiem wspomnień o rodzicach jest ich syn ks. Stanisław Kicman, który w 2013 r. jako 76-letni wdowiec przyjął święcenia kapłańskie.

Książka „Pokonać strach. Niemieckie zbrodnie w relacji naocznego świadka ” - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2018 r. Cena 32.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pokonać strach. Niemieckie zbrodnie w relacji naocznego świadka "
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Moje pierwsze boje - okładka książki
Moje pierwsze boje Józef Piłsudski
Śladami lilijki w grodzie Kopernika - okładka książki
Śladami lilijki w grodzie Kopernika Lesław J. Welker (red.)
Produkty podobne:
Z Iwieńca i Stołpców - okładka książki
Z Iwieńca i Stołpców Józef J. Kuźmiński
Wspomnienia. Tom XIV - okładka książki
Wspomnienia. Tom XIV Jerzy Mościcki
Odwaga i strach - okładka książki
Odwaga i strach Ola Hnatiuk
Niepokonani. Wojna Polaków 1939-1945 - okładka książki
Niepokonani. Wojna Polaków 1939-1945 Mark Johnson, Esti Medyńska