pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pokój duszy. Seria: Święte księgi, święte teksty
Tytuł książki:

Pokój duszy. Seria: Święte księgi, święte teksty

Autor książki:

św. Piotr z Alkantary

Dane szczegółowe:
Wydawca: Armoryka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 38 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380640207
ISBN: 978-83-8064-020-7
Data: 2021-01-15
15.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 14 dni

Dzień w dzień kapłani przy Mszy św., tuż przed Komunią, modlą się: „Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, obdarz nas pokojem!”. Po czym w imieniu całego Kościoła dodają: „Panie Jezu Chryste, któryś rzekł Apostołom Twoim: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam: nie racz patrzeć na grzechy moje, lecz na wiarę Kościoła Twojego, racz go według woli Twej obdarzyć pokojem i zjednoczyć: Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen”. Lecz kiedyż ten św. pokój zupełnie owładnie cały Kościół Kiedy się znajdzie ten św. pokój w każdej rodzinie, w każdej gminie, w każdym kraju Dopiero wtedy, gdy się każdy chrześcijanin usilnie będzie starał ten św. pokój w swym sercu ustalić. A otóż właśnie św. Piotr z Alkantary podaje nam w swej książeczce, „Pokój duszy”, skuteczne rady, ułatwiające nabycie tego św. pokoju wewnętrznego.

Książka "Pokój duszy. Seria: Święte księgi, święte teksty" - św. Piotr z Alkantary - oprawa miękka - Wydawnictwo Armoryka. Książka posiada 38 stron i została wydana w 2020 r. Cena 15.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Spis treści:

Przedmowa Modlitwa do świętego Piotra z Alkantary Rozdział pierwszy. O naturze serca naszego i o tym jak nad nim możemy panować Rozdział drugi. Jak się dusza powinna starać o zupełne uspokojenie Rozdział trzeci. Jak z wolna i stopniowo dochodzimy do zbudowania wewnętrznego przybytku świętego pokoju Rozdział czwarty. Kto pragnie dojść do takiego pokoju duszy, ten się wyrzec musi wszelkich innych uciech Rozdział piąty. Jak dusza powinna być od wszystkiego oderwaną, żeby Bóg w niej mógł działać Rozdział szósty. Jakiej roztropności wymaga miłość bliźniego, żeby nie zakłócała naszego wewnętrznego pokoju Rozdział siódmy. Dusza nie powinna szukać pociech, ani uczuciowego zadowolenia, ale Boga Samego Rozdział ósmy. Dusza nie powinna tracić odwagi, choćby doświadczała największych trudności i przeszkód w zachowaniu pokoju wewnętrznego Rozdział dziewiąty. Szatan usiłuje z całą przebiegłością pozbawić nas tego pokoju. Jak winniśmy zasadzek jego unikać Rozdział dziesiąty. Pokusy wewnętrzne nie powinny zakłócać pokoju duszy Rozdział jedenasty. Bóg zsyła takie pokusy dla naszego dobra Rozdział dwunasty. Jakiego lekarstwa powinna używać dusza, żeby ją własne upadki i niedoskonałości nie pozbawiały pokoju Rozdział trzynasty. Jakim sposobem dusza powinna się uspakajać w każdym razie, żeby nadaremnie nie tracić ani czasu, ani pożytku
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]