pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Traktat o czyśćcu. Seria: Święte księgi, święte teksty

Autor książki:

św. Katarzyna Genueńska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Armoryka
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 42 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788362173174
ISBN: 978-83-6217-317-4
Data: 2009-02-27
19.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Fragment:
"Kiedy ta Święta Pani, zostając w śmiertelnym ciele i miłości Boskiej ogniem pałając, jakby w płomieniach czyśćcowych od wszelkiej zmazy i niedoskonałości oczyszczała się, aby zaraz po zejściu z tego świata zupełnie czysta mogła stanąć przed Bogiem, słodkim przedmiotem swojej miłości; przez ten ogień miłości w niej się płomieniący, poznała stan dusz wiernych zmarłych, które w czyśćcu muszą się oczyszczać ze rdzy i plam grzechów, za które w tym życiu jeszcze nie odpokutowały.
Będąc ona w ogniu miłości Boskiej, jakby w czyśćcu z Bogiem, swoją miłością zupełnie złączona i zadowolona z tego wszystkiego co w niej czynił, pojmowała dokładnie stan nieszczęśliwych dusz w czyśćcu zostających, o których mówi w sposób następujący:
"Dusze w czyśćcu zostające, przynajmniej o ile ja pojmuję, nie mogą obrać sobie miejsca innego od tego, w którym są zatrzymane, i które im sprawiedliwa Opatrzność Boska naznaczyła; nie mogą także mieć względu na siebie samych: te i owe popełniliśmy grzechy i zasłużyliśmy przez nie na miejsce: ach! gdybyśmy się ich nie dopuściły, byłybyśmy natychmiast wzbiły się w górę do przybytków rozkoszy niebieskich!
Dlatego mniej jeszcze te, co są później wyzwolone, mogą boleć lub smucić się z prędszego wybawienia innych. Nie mają one żadnej pamięci ani o sobie samych, ani o drugich, tak w dobrym jak i w tym złym, przez co by mogły zasłużyć na większą karę od raz postanowionej. Lecz Opatrzność Boga, który wszystko czyni, jak się Jego Majestatowi podoba...

Książka "Traktat o czyśćcu. Seria: Święte księgi, święte teksty" - św. Katarzyna Genueńska - oprawa miękka - Wydawnictwo Armoryka. Książka posiada 42 stron i została wydana w 2009 r. Cena 19.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.