pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O życiu Jezusa Chrystusa

Autor książki:

Tomasz a Kempis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378649816
ISBN: 978-83-7864-981-6
Data: 2018-02-06
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Aby naśladować Mistrza, trzeba poznać jego życie!

Oprócz słynnego O naśladowaniu Chrystusa, po Piśmie Świętym najbardziej poczytnej książki świata, Tomasz a Kempis napisał także serię dziel będących medytacyjnym i modlitewnym rozważaniem poszczególnych wydarzeń z życia Jezusa. Książka O życiu Jezusa Chrystusa zawiera wszystkie te medytacje, dodatkowo wzbogacone rycinami Gustave a Dore a ilustrującymi wydarzenia przedstawione w Ewangeliach.

Te mistrzowsko przetłumaczone na język polski traktaty przedstawiają Osobę Jezusa Chrystusa jako jedyny i najwyższy Wzór w dążeniu człowieka do doskonałości. W pierwszej części dzieła rozważamy poświadczone przez Ewangelistów wydarzenia z życia Jezusa poprzedzające Paschę, część druga, „Pasja", zawiera medytacje na temat Męki Jezusa Chrystusa, natomiast trzecia i czwarta część dotyczą Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia oraz zesłania Ducha Świętego.

Kto idzie za mną, nie błądzi w ciemnościach - mówi Pan. Oto słowa Jezusa Chrystusa, w których zachęca nas, abyśmy Go naśladowali, jeśli chcemy naprawdę żyć w świetle i uwolnić się od ślepoty serca. Starajmy się więc rozpamiętywać jak najgorliwiej życie Jezusa Chrystusa.

Książka "O życiu Jezusa Chrystusa " - Tomasz a Kempis - oprawa twarda - Wydawnictwo AA. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]