pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pokochawszy. Miłość w języku

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326826412
ISBN: 978-83-2682-641-2
Data: 2018-05-10
33.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholog. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie - czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej, i nigdy nudnej.

W książce Pokochawszy w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia. Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają swoją historię miłosną, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia, czy małżeńskie rytuały.

Czy mówienie, że miłość jest jak róża to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża "Juruś"? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedź pojawia się w książce Pokochawszy.

Książka "Pokochawszy. Miłość w języku" - Lucyna Kirwil, Jerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.