pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jeść!!! W drogę!!! Do domu!!! KOMPLET (etui)

Autor książki:

Jerzy Bralczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bosz
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788375765380
ISBN: 978-83-7576-538-0
Data: 2021-03-24
80.83  129.90  49.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Komplet trzech przewodników po słowach i ich znaczeniach, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka. Komplet zawiera książki: "Jeść!!!" - W pięknie ilustrowanym leksykonie znany i lubiany językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk, omówił sto osiemdziesiąt jeden "smacznych słów". Są to w większości nazwy apetycznie brzmiących potraw, pozostałe służą jedzeniu lub się z nim kojarzą. Nie jest to jednak przewodnik kulinarny sensu stricto, ponieważ autor przede wszystkim delektuje się nie samym smakiem jedzenia, lecz słowami, ich brzmieniem, urodą i funkcją.

"W drogę" - Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakich bywają używane i skojarzeniach jakie budzą "Do domu" - Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę - z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt!

Książka "Jeść!!! W drogę!!! Do domu!!! KOMPLET (etui)" - Jerzy Bralczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Bosz. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2021 r. Cena 80.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]