pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Podstawy prawne polityk gospodarczych Unii Europejskiej na tle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Autor książki:

Janusz Justyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Organizatora
Rok wyd.: 2004
Oprawa: twarda
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9798372851900
ISBN: 83-7285-190-5
Data: 2021-07-01
Książka używana
14.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dr hab. Janusz Justyński jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, specjalistą z zakresu historii doktryn polityczno-prawnych, filozofii prawa, konstytucjonalizmu amerykańskiego oraz prawa wspólnoty europejskiej.

Zainteresowania z tego ostatniego zakresu znajdują wyraz w wielu przedsięwzięciach organizacyjnych jak i pracach naukowych. Na plan pierwszy wysuwa się wieloletnie kierowanie międzynarodowym zespołem badawczym, który podejmował różnorodne zagadnienia związane z harmonizacją prawa polskiego ze standardami europejskimi. Wyniki prac tego zespołu publikowane były następnie w ramach Comparative Law Review. Przez szereg lat profesor Justyński kierował Jean Monnet Chair, przekształconym następnie w Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warto podkreślić, iż placówka ta uzyskała status Centre of Excel-lence, nadany przez Komisję Europejską w Brukseli.

Zainteresowania badawcze profesora Justyńskiego związane z problematyką integracji europejskiej, znajdują wyraz w licznych publikacjach w periodykach krajowych i zagranicznych. Z druków zwartych wymienić należy w szczególności pracę Instytucje i porządek prawny Unii Europejskiej na tle tekstów prawnych oraz orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, TNOi K, Toruń 1999.

Książka "Podstawy prawne polityk gospodarczych Unii Europejskiej na tle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości" - Janusz Justyński - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Organizatora. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2004 r. Cena 14.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]