pokaz koszyk
autor tytuł  24h
Przecena
okładka książki - Podstawy mechaniki. Teoria i zagadnienia

podręcznik: Podstawy mechaniki. Teoria i zagadnienia metodyczne statyki autor:

Dane szczegółowe:

Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna

Podstawy mechaniki. Teoria i zagadnienia... - opis produktu:

Celem podręcznika akademickiego jest ułatwienie studentowi zrozumienia i opanowania podstaw mechaniki ogólnej, a w szczególności metod rozwiązywania zagadnień technicznych, tj. wyznaczania sił wewnętrznych w elementach konstrukcyjnych. Każdy rozdział książki składa się z rozdziału teoretycznego dotyczącego danego omawianego zagadnienia statyki, oraz co jest istotne zawiera zestaw wskazówek metodycznych dotyczących sposobu rozwiązywania zagadnień technicznych i przykłady praktycznego ich zastosowania. Podano także odpowiedni zestawu zadań przeznaczonych do samodzielnego rozwiązania.
Przedstawiono metodyki rozwiązywania zagadnień technicznych przede wszystkim metodami analitycznymi, tj. w szczególności ustalania postaci równań równowagi oraz wyznaczania sił wewnętrznych występujących zarówno w płaskich, jak i przestrzennych układach konstrukcyjnych. Zagadnienia teoretyczne zostały przedstawione tylko w stopniu niezbędnym do zrozumienia istoty omawianej problematyki i rozwiązywania zagadnień technicznych.
Podręcznik akademicki jest adresowany do studentów studiujących na kierunkach: inżynieria środowiska, edukacja techniczo-informatyczna oraz kierunkach nie mechanicznych politechnik, np. inżynierii sanitarnej, elektrotechniki, energetyki itp.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Ryszard M. Janka - pozostałe produkty w naszej księgarni:

Kupujący Podstawy mechaniki. Teoria i zagadnienia... zamówili również:

Produkty podobne:

Środa, 25 Maja 2016 roku.