pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podstawy kryptografii

Autor książki:

Marcin Karbowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
EAN: 9788328385696
ISBN: 978-83-2838-569-6
Data: 2021-08-12
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Przekonaj się, jak fascynująca jest kryptografia!
Poznaj historię rozwoju kryptografii
Opanuj jej matematyczne podstawy
Rozpracuj najważniejsze algorytmy kryptograficzne
Dowiedz się, jak zastosować je w praktyce
Kryptografia to dziedzina nauki, której sedno stanowią sposoby bezpiecznego przekazywania informacji. Jest ona niemal tak stara, jak nasza cywilizacja, a dziś rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny. Gdy tylko narodziły się pierwsze metody zapisu i komunikowania się, pojawiła się też konieczność zabezpieczenia informacji przed tymi, którzy mogliby wykorzystać je na niekorzyść osób dysponujących tymi informacjami. Od bezpieczeństwa ważnych informacji zależały często losy całych państw i narodów. O rozstrzygnięciach wielkich bitew nierzadko decydowały inteligencja i determinacja pojedynczych osób, które potrafiły odpowiednio skutecznie szyfrować (bądź też deszyfrować) nadawane (lub przechwytywane) komunikaty.

O tej fascynującej dziedzinie wiedzy opowiada książka Podstawy kryptografii. Wydanie III. Wprowadza ona czytelnika w podstawowe zagadnienia kryptografii bez przygniatania nadmiarem teorii i skomplikowaną matematyką. Kusi za to barwnymi opisami i pasjonującymi przykładami kryptograficznych wojen. Można dzięki niej poznać historię rozwoju technik szyfrowania informacji, matematyczne podstawy kryptografii, stojącą za nią teorię oraz praktyczne zastosowania tej nauki. Niezależnie od tego, czy chcesz poznać kryptografię na własny użytek, czy jest Ci to potrzebne w celach zawodowych, książka ta okaże się doskonałym przewodnikiem po świecie szyfrów, kluczy i algorytmów zabezpieczających dane. Znajdziesz w niej informacje na temat protokołów SSL i SSH, a także szczegółowy opis algorytmu SHA3.

Przegląd klasycznych sposobów szyfrowania
Matematyczne podstawy kryptografii
Praktyczne zastosowanie mechanizmów matematycznych
Teoria kryptoanalizy i informacji oraz jej praktyczne wykorzystanie
Przegląd protokołów kryptograficznych
Klucze publiczne i prywatne
Zasady zabezpieczania danych, połączeń i systemów komputerowych
Potwierdzanie tożsamości za pomocą podpisów elektronicznych
Zabezpieczanie stron internetowych i szyfrowanie baz danych
Naucz się chronić cenne dane!

Książka "Podstawy kryptografii" - Marcin Karbowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2021 r.