pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Podatki i składki w działalności przedsiębiorców
Tytuł książki:

Podatki i składki w działalności przedsiębiorców

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 366 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788380858176
ISBN: 978-83-8085-817-6
Data: 2019-02-27
57.87  65.00  7.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Obciążenia podatkowe oraz parapodatkowe immanentnie wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy, z jednej strony, jako podatnicy, są zobowiązani do rozliczenia zobowiązań na rzecz podmiotów publicznych (Skarbu Państwa, województwa, powiatu oraz gminy), z drugiej zaś, jako płatnicy, do obliczenia, pobrania i rozliczenia podatków i parapodatków w imieniu zatrudnionych pracowników.

Książka prezentuje podstawowe obciążenia podatkowe i składkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, w szczególności wyeksponowano kwestie obowiązków przedsiębiorców w zakresie ich rozliczeń i prowadzonej w związku z tym ewidencji. W nowym wydaniu uwzględniono zmiany prawne obowiązujące zasadniczo od 1 stycznia 2019 r.

Wśród podatków wyróżniono podatki obciążające dochód powstający z działalności gospodarczej (podatek dochodowy od osób fizycznych i podatek dochodowy od osób prawnych), zryczałtowane formy opodatkowania działalności gospodarczej (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, karta podatkowa), podatki od obrotu (podatek od towarów i usług, podatek akcyzowy, podatek od czynności cywilnoprawnych), podatki obciążające majątek przedsiębiorcy (podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, podatek od środków transportowych). Z kolei w ramach systemu obowiązkowych składek ubezpieczeniowych zwrócono uwagę na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), ubezpieczenia zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

W książce położono nacisk na aspekty praktyczne prezentowanych podatków i obowiązkowych składek ubezpieczeniowych. Dlatego też, wszędzie tam, gdzie zdaniem autorów było to wskazane, rozważania teoretyczne zilustrowano przykładami i schematami.

Może być ona przydatna studentom kierunków ekonomicznych i prawnych, przedsiębiorcom i praktykom gospodarczym oraz pracownikom administracji.

Książka "Podatki i składki w działalności przedsiębiorców" - Paweł Felis, Marcin Jamroży, Joanna Szlęzak-Matusewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 366 stron i została wydana w 2019 r. Cena 57.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Paweł Felis, Marcin Jamroży, Joanna Szlęzak-Matusewicz - autor m.in.:
Produkty podobne: