pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła

Autor książki:

Lewis Dartnell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788382020366
ISBN: 978-83-8202-036-6
Data: 2020-10-12
36.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Fascynujące spojrzenie na dzieje ludzkości z perspektywy planety, na której żyjemy
Mówiąc o historii ludzkości, zazwyczaj skupiamy się na opowiadaniu o słynnych przywódcach, wielkich wojnach i masowych migracjach. Lewis Dartnell w swojej niezwykłej książce patrzy na dzieje naszego gatunku z innej perspektywy, odpowiadając na pytanie: W jaki sposób nasza kultura została ukształtowana przez samą Ziemię? Zabiera nas w fascynującą podróż, z której się dowiemy m.in. tego, jak pozostałości po starożytnym oceanie wpływają na preferencje wyborcze w Stanach Zjednoczonych; dlaczego Kolumb mógłby nigdy nie trafić do Ameryki, gdyby jego ofertę przyjął król Portugalii, a nie Hiszpanii; dlaczego Nowy Jork został ojczyzną drapaczy chmur, a pierwsze metro łatwiej było zbudować właśnie w Londynie; jak pasma oceanicznych wiatrów sprawiły, że w Afryce Południowej mówi się dziś w języku afrikaans.

Ta książka pokazuje, że nasza historia jest nierozerwalnie związana z historią Ziemi - prądy, pasma wiatrów, procesy geologiczne i wydarzenia sprzed milionów lat warunkowały ewolucję naszego gatunku, doprowadzały do powstania i upadku wielkich imperiów i szlaków handlowych i wciąż oddziałują na nasze życie, wpływając na współczesną sytuację geopolityczną, a także na to, co jemy na śniadanie, z czego budujemy nasze domy i najnowocześniejsze urządzenia.

Książka "Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła" - Lewis Dartnell - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2020 r. Cena 36.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.