pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Po transformacji? Literackie idiomy zjawisk i procesów rzeczywistości III Rzeczypospolitej

Autor książki:

Hanna Gosk, Łukasz Pawłowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 205x148 mm
EAN: 9788380173477
ISBN: 978-83-8017-347-7
Data: 2021-03-31
30.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka pod redakcją Hanny Gosk i Łukasza Pawłowskiego jest pierwszą poważną próbą odpowiedzi na pytanie, jakie świadectwo wystawiła literatura transformacji ustrojowej i jej skutkom, jak oceniła ten czas. Jest to praca pionierska, wyznaczająca drogę kolejnym rozpoznaniom. Pisanie na gorąco i rozważania naukowe to gatunki dalekie od siebie. Ich spotkanie okazało się jednak szczęśliwe, obiecujące i odkrywcze. Ułatwia zrozumienie tego, co przeżyliśmy, i co ciągle przeżywamy.
Już sam pomysł, by poddać analitycznej refleksji odwzorowania w najnowszej literaturze samego zjawiska oraz wielorakich skutków transformacji ustrojowej, społecznej i ekonomicznej, która dokonała się w Polsce od 1989 roku, zasługuje na uznanie. Literatura, jak zresztą zawsze, stała się rejestratorem tego wstrząsu, ale poddała go refleksji niedostępnej badaniom socjologicznym, psychologicznym czy kulturowym. Zebrane w tej książce szkice układają się w pouczającą opowieść o procesie przyswajania pozornie znanego.

Książka "Po transformacji? Literackie idiomy zjawisk i procesów rzeczywistości III Rzeczypospolitej" - Hanna Gosk, Łukasz Pawłowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.