pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Płynne i potknięte przygody pszczółki Basi. Opowiadania logopedyczne do terapii niepłynności mowy

Autor książki:

Sylwia Chmiel

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788371347207
ISBN: 978-83-7134-720-7
Data: 2014-06-02
Cena wydawcy: 15.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Płynne i potknięte przygody pszczółki Basi to 13 opowiadań logopedycznych skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mających problemy z niepłynnością mowy. Ćwiczenia zawarte w tekście mogą wykorzystywać nauczyciele przedszkoli i szkół, logopedzi oraz rodzice. Zajęcia mogą mieć formę indywidualną lub grupową, w zależności od inwencji osoby prowadzącej zabawę.

Zbiór opowiadań autorstwa Sylwii Chmiel to cenny materiał zalecany do wykorzystania w terapii logopedycznej dziecka jąkającego się. Publikacja z jednej strony promuje i w przystępny sposób prezentuje możliwości zastosowania technik terapeutycznych pozwalających upłynniać mowę. Z drugiej zaś strony zwraca uwagę na potrzebę odczulania dziecka na problem jąkania, dzięki czemu ułatwia logopedzie pracę nad kształtowaniem zdrowych postaw wobec tego zjawiska. [...] Jąkające się dziecko, śledząc losy pszczółki Basi, może utożsamiać się z doświadczanymi przez nią uczuciami, emocjami i uczy się, jak sobie z nimi radzić.

Z recenzji dr Katarzyny Węsierskiej

Książka "Płynne i potknięte przygody pszczółki Basi. Opowiadania logopedyczne do terapii niepłynności mowy" - Sylwia Chmiel - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2014 r.