pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 672 s.
EAN: 9788382869514
ISBN: 978-83-8286-951-4
Data: 2023-02-01
223.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W opracowaniu przedstawiono ewolucję ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz komentarz do poszczególnych jej artykułów. Omówiono istotne nowelizacje wynikające z poszerzenia jej zakresu normatywnego o regulacje dotyczące: rewitalizacji, ochrony krajobrazowej, wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Uwzględniono orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz sądów powszechnych i Sądu Najwyższego, a także piśmiennictwo prawnicze.

Komentarz pomoże w pracy prawnikom zajmującym się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz sędziom sądów administracyjnych, członkom samorządowych kolegiów odwoławczych, adwokatom i radcom prawnym. Będzie przydatny również architektom i urbanistom oraz przedstawicielom nauk prawnych i studentom prawa zainteresowanym poszerzeniem wiedzy w tym zakresie.

Autorzy komentarza są uznanymi specjalistami w zakresie prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego, a ich dorobek publikacyjny obejmuje setki książek, artykułów naukowych i glos dotyczących również teorii prawa, prawa konstytucyjnego i administracyjnego.

Książka "Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2023 r. Cena 223.52 zł. Zapraszamy na zakupy!