pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Apokalipsa Świętego Jana. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XX

Autor książki:

Michał Wojciechowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374249812
ISBN: 978-83-7424-981-2
Data: 2012-06-15
Cena wydawcy: 79.95 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Apokalipsa Świętego Jana to kolejny komentarz z serii Nowych Komentarzy Biblijnych. Księga ta przez wiele wieków zyskała opinię najbardziej zagadkowej z całego Pisma Świętego. Autor komentarza, prof. Michał Wojciechowski, uznany świecki teolog, biblista, profesor Uniwersytetu Warmińskiego, w jasny i wyczerpujący sposób ukazuje problematykę ostatniej z kanonu ksiąg Nowego Testamentu. Czyni to językiem dalekim od żargonu specjalistycznych opracowań i z przekonaniem, że Apokalipsa, mimo iż uchodzi za tajemniczą, wcale nie musi taka być.

Apokalipsa jest w powszechnym rozumieniu nie tylko księgą trudną, ale także intrygującą. Na przestrzeni wieków czytelnicy i komentatorzy usiłowali znaleźć prosty klucz do wyjaśnienia zawartego w niej przekazu. Wśród wielu opracowań komentarz prof. Michała Wojciechowskiego pomoże z pewnością w zrozumieniu Apokalipsy z punktu widzenia teologii, a nie sensacji. Dzięki temu ma ona szansę stać się dla dzisiejszych chrześcijan tym, czym była w pierwszych wiekach Kościoła, kiedy należała do najbardziej lubianych i medytowanych ksiąg Nowego Testamentu.

Książka "Apokalipsa Świętego Jana. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XX" - Michał Wojciechowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]