pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
1-2 List do Tesaloniczan. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament....
Tytuł książki:

1-2 List do Tesaloniczan. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XIII

Autor książki:

ks. Michał Bednarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Oprawa: twarda
Ilość stron: 816 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374242523
ISBN: 978-83-7424-252-3
Data: 2007-05-18
71.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni
Dzieło ks. Michała Bednarza zasługuje na szczególne uznanie. Doskonałe rozeznanie w obszernej problematyce Listów do Tesaloniczan, doświadczenie wieloletniego wykładowcy, obszerne wykorzystanie literatury obcojęzycznej – to tylko niektóre zalety, które w sposób oczywisty narzucają się czytelnikowi. Dzieło to jest owocem żmudnej i długiej pracy autora. Uwzględnia historię powstania tekstu, tło historyczne, paralelne teksty z literatury judaistycznej i pozabiblijnej. Na uwagę zasługuje także wnikliwa analiza filologiczna oraz próba ujęcia przesłania kerygmatycznego (orędzia). Niektóre tematy teologiczne są właściwie małymi monografiami.

Z całą pewnością publikacja ta godnie zastępuje wydany przed prawie trzydziestu laty komentarz wybitnego znawcy Listów do Tesaloniczan, zmarłego już ks. prof. J. Stępnia – a nawet w znacznym stopniu dzieło ks. Bednarza jest pełniejsze, co wynika nie tylko z rozwoju biblistyki w ogóle, ale także ze zmienionej sytuacji warsztatu biblijnego w Polsce.

Książka "1-2 List do Tesaloniczan. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XIII" - ks. Michał Bednarz - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Cena 71.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: