pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pierwsze oferty publiczne w Polsce i na świecie. Kontrowersje wokół anomalii rynkowych

Autor książki:

Jacek Mizerka, Joanna Lizińska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375567267
ISBN: 978-83-7556-726-7
Data: 2017-09-18
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

ANOMALIE RYNKOWE od lat stanowią wyzwanie zarówno dla praktyków, jak i naukowców. Uwagę tych pierwszych, głównie INWESTORÓW, absorbuje poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, czy istnienie anomalii można wykorzystać dla budowy STRATEGII INWESTYCYJNEJ pozwalającej na "pokonanie rynku". Jedni badacze próbują wykazać iluzoryczność anomalii poprzez wskazanie na BŁĘDY ESTYMACJI popełnione w procedurze badawczej, niektórzy szukają w nich zaprzeczenia EFEKTYWNOŚCI RYNKU, jeszcze inni widzą w nich tylko CHWILOWE UŁOMNOŚCI RYNKU w dążeniu do ustalenia prawdziwej WARTOŚCI SPÓŁKI.

Ważnym momentem w cyklu życia przedsiębiorstwa jest z całą pewnością DECYZJA O WEJŚCIU SPÓŁKI NA GIEŁDĘ. Niektóre ze zjawisk związanych z PIERWOTNĄ EMISJĄ AKCJI (IPO) przyciągnęły szczególne zainteresowanie badaczy i praktyków. Należą do nich z całą pewnością NATYCHMIASTOWA oraz DŁUGOOKRESOWA REAKCJA CENOWA następująca po dokonaniu transakcji. Obserwowany natychmiastowy WZROST CEN oraz relatywnie NIEKORZYSTNA DŁUGOTERMINOWA REAKCJA CENOWA po debiucie giełdowym wciąż stanowią zagadkę dla uczestników i analityków rynków kapitałowych.

Książka stanowi głos w toczącej się dyskusji na temat EFEKTYWNOŚCI RYNKU oraz znaczenia CZYNNIKÓW BEHAWIORALNYCH dla wyceny akcji.

Książka "Pierwsze oferty publiczne w Polsce i na świecie. Kontrowersje wokół anomalii rynkowych" - Jacek Mizerka, Joanna Lizińska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2017 r.