pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pieniądze a niebo. Katolicy wobec ekonomii globalnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362579280
ISBN: 978-83-62579-28-0
Data: 2011-12-28
23.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kapitalizm, globalizacja, wolny rynek, ekonomia, światowy kryzys. Jaką postawę wobec tych rzeczywistości powinien zająć katolik Dociekliwy intelektualista oraz ekonomista praktyk, odwołując się do nauki społecznej Kościoła, próbują wskazać odpowiedź na te problemy. Przekonują, że włączenie etyki i moralności w działalność gospodarczą jest nie tylko szansą, ale warunkiem koniecznym uzdrowienia światowej ekonomii. Wielką pomocą w tym jest dla nich encyklika Benedykta XVI Caritas in veritate, do której książka stanowi przystępny komentarz. „Uprawianie prawdziwej ekonomii, możliwej do zniesienia w optyce długoterminowej, oznacza myślenie o innych, z którymi trzeba się dzielić rozwojem i dobrobytem” (kard. T. Bertone).

Ettore Gotti Tedeschi we wrześniu 2009 roku został mianowany przewodniczącym Instytutu Dzieł Religijnych (potocznie zwanego Bankiem Watykańskim). Jest doradcą ekonomicznym włoskiego ministra skarbu oraz banku Cassa Depositi e Prestiti, przewodniczącym włoskiego funduszu infrastrukturalnego F2i, prezesem Santander Consumer Bank i wykładowcą na Uniwersytecie Katolickim. Pisze artykuły redakcyjne dla „L’Osservatore Romano” i „Il Sole 24 Ore”.

Rino Cammilleri jest autorem około trzydziestu książek, które ukazały się w największych włoskich wydawnictwach. Jego twórczość obejmuje szeroki zakres, od beletrystyki po eseistykę. Prowadzi własne rubryki w „Il Giornale” oraz w miesięczniku „Il Timone”.

Książka "Pieniądze a niebo. Katolicy wobec ekonomii globalnej" - Ettore Gotti Tedeschi, Rino Cammilleri - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2011 r. Cena 23.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:


Przedmowa
Słowo wstępne
Wprowadzenie
I. Ekonomia
II. Kapitalizm
III. Globalizacja
IV. Ekonomia a etyka
V. Konkluzja
VI. Kryzys człowieka, kryzys ekonomiczny i encyklika Caritas in veritate