pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pieniądz - państwowy kontra rynkowy

Autor książki:

George Selgin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fijorr Publishing
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788394631031
ISBN: 978-83-9463-103-1
Data: 2017-12-11
42.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Na początku 2017 roku George Selgin, słynny "rzecznik" wolnej bankowości, opublikował zbiór własnych tekstów o pieniądzu, napisanych w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W efekcie powstała spójna, kompleksowa praca obejmująca tematykę od systemu bankowości we wczesnych Stanach Zjednoczonych, przez kulisy powstania Rezerwy Federalnej, po jej dorobek aż do czasów obecnych.

Wydawca
"Niewielu dzisiejszych ekonomistów jest zaznajomionych z systemami monetarnymi pozbawionymi banku centralnego funkcjonującymi w przeszłości. W swej ignorancji są przekonani, że systemy takie nie mogły działać prawidłowo. Nie powinno zatem zaskakiwać to, że mało który z nich poważnie traktuje możliwość, by takie alternatywy mogły zapewnić większą stabilność systemu monetarnego, niż robi to Fed i pozostałe banki centralne. Wśród wielu nieporozumień dotyczących dawnych i hipotetycznych systemów pieniężnych, szczególnie wyraźne jest mylenie ze sobą słabości tych systemów wynikających z procesów rynkowych z negatywnymi skutkami wywoływanymi przez rządowe interwencje w rynkowe systemy pieniężne i bankowe. Z tego podstawowego błędu bierze się upór, z jakim eksperci, pomimo kolejnych następujących po sobie porażek, upierają się przy propozycjach nakładania na system bankowy nowych warstw regulacji, zamiast zaakceptować to, że interwencje rządowe przynoszą głównie szkody".

Fragment książki

Książka "Pieniądz - państwowy kontra rynkowy" - George Selgin - oprawa miękka - Wydawnictwo Fijorr Publishing. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2017 r. Cena 42.93 zł. Zapraszamy na zakupy!