pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pewnego razu na Kaukazie
Tytuł książki:

Pewnego razu na Kaukazie

Autor książki:

Magdalena Wiśniewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: SORUS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788366024243
ISBN: 978-83-6602-424-3
Data: 2019-03-04
30.62  31.95  1.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Koniec lutego 2014, Warszawa. Jesteśmy na lotnisku. Polka, Szwajcar i Francuz. Przed nami lot do Kutaisi w zachodniej Gruzji. Tam wszystko się zaczyna. Wszystko to, czego nie dało się przewidzieć. W co można uwierzyć tylko wtedy, kiedy przeżyje się to osobiście.
Już na początku naszej podróży okazuje się, że będę tłumaczyć na rosyjski za nas troje. Teraz znów staję się głosem naszej trójki, polskim głosem. Żeby wydobyć tę opowieść z chaosu tętniącego życiem jak skrzyżowanie ulic w centrum Tbilisi, z orientalnej baśni, w której żyliśmy uduchowionej jak Ararat i żeby zamknąć ją w książce, specjalnie dla Was.
Zabierzecie się z nami w podróż samochodami przypadkowo spotkanych gruzińskich i armeńskich kierowców, z których jedni zasłużyli na awanturę, a z innymi żal było się rozstać, choć koła ich zdezelowanych BMW ledwie toczyły się od zabytku do zabytku. Zobaczycie, co świeci nocami na wzgórzach Tbilisi, co zapiera dech w piersiach, kiedy na granicy Gruzji z Rosją rozstępują się chmury i mgła, dlaczego impreza w klubie udała się, ale nie temu, kto na nią namawiał, do czego po usłyszeniu odmowy strażników przekonałam imama perskiego meczetu w Erywaniu i na jakie zaskakujące tory skierowało nas zwiedzanie jaskiń pierwszych chrześcijan.
Ta książka to punkt widzenia dwudziestoparoletniej kobiety na podróż w towarzystwie dwóch młodych mężczyzn. Trzy temperamenty, reagujące dynamicznie na siebie nawzajem i na otoczenie, w drodze przez dwa kraje. Oraz setki pomysłów, których finał uczy, że często rzeczy nie są tym, czym wydają się być, a liczba zbiegów okoliczności przemawia za opinią, że być może to jednak tylko się nam wszystkim przywidziało.
Gdybyśmy, zamiast wielkiej improwizacji, dogłębniej przemyśleli tę wyprawę, nie zaplanowalibyśmy jej lepiej! Przekonajcie się sami.

Książka "Pewnego razu na Kaukazie" - Magdalena Wiśniewska - oprawa miękka - Wydawnictwo SORUS. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.62 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Magdalena Wiśniewska - autor m.in.:
Produkty podobne:
Bajkał tam i z powrotem - okładka książki
Bajkał tam i z powrotem Monika Radzikowska