pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bajkał tam i z powrotem
Tytuł książki:

Bajkał tam i z powrotem

Autor książki:

Monika Radzikowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 144x213 mm
EAN: 9788381270779
ISBN: 978-83-8127-077-9
Data: 2018-03-05
26.10  44.90  18.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Monika Radzikowska - BAJKAŁ TAM I Z POWROTEM
"Bajkał tam i z powrotem" to opowieść o podróży. O tym, jak grupa młodych ludzi (czwórka archeologów i jedna graficzka) wybrała się autostopem nad Bajkał. Plan był prosty: przejechać Ukrainę, zobaczyć Moskwę i Petersburg, skoczyć na chwilę do Karelii, potem nad Bajkał, w drodze powrotnej zahaczyć o Ałtaj, a później już przez Kaukaz do Gruzji, stamtąd do Turcji, szybki rajd przez Europę południową i triumfalny powrót do kraju przez Rysy. Prawie się udało, chociaż w praktyce wyglądało to nieco inaczej". Dwadzieścia jeden tysięcy kilometrów różnymi środkami transportu, głównie autostopem. Tysiące spotkań, setki pięknych miejsc i parę brzydkich, kilka zniszczonych butów. Projekt: "Jak zostać władcą świata - teoria i praktyka", zainspirowany dawnymi imperiami i azjatyckimi koczownikami. Pięć miesięcy w drodze. Początkowo chodziło o archeologię i pomniki wielkiej historii. Z czasem okazało się, że tym, co ma największą wartość, są po prostu spotkani ludzie i ich historie. Gdyby nie oni, nie byłoby tej książki, a podróżowanie jako takie w ogóle nie miałoby sensu.

To nie jest reportaż o Rosji i krajach Europy Wschodniej, ale zapis wrażeń z podróży nad Bajkał i z powrotem. Wynika z niego, że statystycznie świat jest dobry. Przez pięć miesięcy młodzi podróżnicy mogli zginąć kilka razy - rozjechani przez pijanych kierowców, zamordowani przez miejscowych bandytów w przydrożnych krzakach, zagryzieni przez psy, czy przysypani przez ruiny, pod którymi beztrosko rozbili namiot. Tymczasem przydarzyły im się tylko cztery nieprzyjemne sytuacje (z których i tak wyszli cało). Sytuacji pozytywnych, gdy ktoś ich podwiózł, przenocował, nakarmił, wskazał drogę czy zwyczajnie powiedział dobre słowo, nie dałoby się zliczyć. Mimo rozbojów, gwałtów i szalejącej nienawiści, o których trąbią media, wciąż są ludzie, którzy widząc spragnionego człowieka, zamiast go pobić i zabrać mu aparat, podadzą butelkę wody. Czasem trzeba pojechać na koniec świata, żeby się o tym przekonać?

Książka "Bajkał tam i z powrotem" - Monika Radzikowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rosja poza Rosją - okładka książki
Rosja poza Rosją Kinga Lityńska
Tańczące niedźwiedzie - okładka książki
Tańczące niedźwiedzie Witold Szabłowski
Anna Karenina - okładka książki
Anna Karenina Lew Tołstoj
Kamienie na szaniec - okładka książki
Kamienie na szaniec Aleksander Kamiński
Cienie - okładka książki
Cienie Wojciech Chmielarz
Droga ucieczki - okładka książki
Droga ucieczki Rachel Abbott
Produkty podobne:
Droga - okładka książki
Droga Ula Machnacz
Pewnego razu na Kaukazie - okładka książki
Pewnego razu na Kaukazie Magdalena Wiśniewska
Stopem do Santiago i z powrotem - okładka książki
Stopem do Santiago i z powrotem Anna Furman-Jędrys, Agnieszka Salamucha