pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Peter Downsbrough. Position

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Rok wyd.: 2004
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
EAN: 9788387937317
ISBN: 978-83-8793-731-7
Data: 2021-07-22
Cena wydawcy: 1.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Muzeum Sztuki w Łodzi posiada w swojej kolekcji kilka dzieł Petera Downsbrough, w większości darów artysty: instalacje Two Poles oraz bez tytułu, tekę dziesięciu fotografii DIJON - CHALON SUR SAONE, makiety do instalacji pt. RECAST, pracę na szkle bez tytułu (Łódź) oraz dwie serigrafie AKT (I i II).
Obecna wystawa w Muzeum Sztuki nosi tytuł Peter Downsbrough. Position i ukazuje pełne spektrum twórczości artysty: dzieła ścienne, rzeźby, obiekty, makiety, fotografie, filmy wideo, książki artystyczne, grafiki, rysunki czy prace wykorzystujące pocztówki. We wszystkich tych pracach artysta podejmuje się analizy relacji łączących przestrzeń, język i myśl. Tytułowe dzieło wystawy - Position (Pozycja), stawia pytanie o sposób, w jaki widz zajmuje swoje miejsce zarówno w konkretnej przestrzeni zorganizowanej przez dzieło, jak też szerzej - w przestrzeni wystawy, miasta, czy w swoim życiu. Pytanie to jest wątkiem przewodnim wystawy.
Ekspozycja została zorganizowana we współpracy czterech instytucji Muzeum Sztuki w Łodzi, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Espace de l Art Concret w Mouans-Sartoux, gdzie była już eksponowana i Mamco (Muse d art moderne et contemporaine) w Genewie, dokąd zostanie przeniesiona po pokazie łódzkim. Mimo, iż wszędzie prezentowany jest podobny wybór prac, to każda wystawa jest indywidualnym przedsięwzięciem. Artysta nie tylko aranżuje całość w konkretnej przestrzeni, ale również wykonuje na miejscu niektóre dzieła (tzw. dzieła ścienne). Na wystawę w Muzeum Sztuki w Łodzi Peter Downsbrough przygotowuje specjalnie kilka prac.

Książka "Peter Downsbrough. Position" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Sztuki w Łodzi. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2004 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]