pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krzysztof Wodiczko. On Behalf of the Public Domain

Autor książki:

Bożena Czubak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788363820336
ISBN: 978-83-6382-033-6
Data: 2021-07-21
46.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Katalog towarzyszący wystawie Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki (wersja angielskojęzyczna)
Katalog towarzyszący wystawie Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki. Wielowątkowa twórczość artysty znajduje omówienie w tekstach wybitnych badaczy kultury wizualnej, pisanych z punktu widzenia różnych doświadczeń kulturowych i perspektyw badawczych. W obszernym wywiadzie artysta sam opowiada o swoich realizacjach i okolicznościach ich powstania.
Rozbudowana część dokumentacyjna prezentuje działania artysty od 1968 do 2014 roku: począwszy od wczesnych prac z radykalną analizą języka artystycznego i roli artysty, poprzez pionierskie działania w zakresie sztuki publicznej obejmujące projekcje oraz serie Pojazdów i Instrumentów, aż po antywojenne projekty z ostatnich lat, inicjujące dyskusje na temat potrzeby przeformułowania sposobów podtrzymywania pamięci.

Książka "Krzysztof Wodiczko. On Behalf of the Public Domain" - Bożena Czubak (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Muzeum Sztuki w Łodzi. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2015 r. Cena 46.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.