pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne

Autor książki:

Danuta Zarzycka, Andrzej Emeryk

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 900 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788320061550
ISBN: 978-83-2006-155-0
Data: 2020-10-29
164.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowoczesny podręcznik z zakresu pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego. Publikacja została przygotowana przez grupę wybitnych polskich klinicystów oraz pielęgniarek specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach pediatrii reprezentujących wiodące ośrodki akademickie w kraju.

W sposób zwięzły i przystępny omówiono zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii (różnice rozwojowe u dzieci i dorosłych), patofizjologii, epidemiologii, kliniki, diagnostyki i terapii w zakresie wiedzy bazowej dla pielęgniarek i położnych. Postępowanie pielęgniarskie przedstawiono zgodnie z zasadami praktyki opartej na dowodach naukowych z uwzględnieniem odrębności postępowania wynikającego z wieku dziecka oraz miejsca pobytu (szpital, dom, szkoła), w tym edukacji zdrowotnej. Każdy rozdział zawiera elementy kształtowania metakompetencji krytycznego myślenia pt.: Refleksyjna praktyka: kultywowanie kompetencji Jakości i Bezpieczeństwa w Edukacji Pielęgniarek (Quality and Safety Education for Nursing QSEN).

Publikacja zawiera informacje niezbędne w codziennej praktyce. Będzie doskonałym źródłem wiedzy przede wszystkim dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa oraz pielęgniarek i położnych - specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, rodzinnego, w tym pielęgniarek realizujących praktykę w środowisku nauczania i wychowania oraz dla innych osób sprawujących opiekę nad dzieckiem (żłobki, przedszkola).

Książka "Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne" - Danuta Zarzycka, Andrzej Emeryk (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 900 stron i została wydana w 2020 r. Cena 164.47 zł. Zapraszamy na zakupy!