pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Patrz, gdzie patrzę. Psychologiczne aspekty podejmowania cudzej perspektywy
Tytuł książki:

Patrz, gdzie patrzę. Psychologiczne aspekty podejmowania cudzej perspektywy

Autor książki:

Arkadiusz Białek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323329442
ISBN: 978-83-233-2944-2
Data: 2011-04-19
Cena wydawcy: 35.70 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Gdzie ci mężczyźni?
Gdzie ci mężczyźni? 44.36 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Psychologiczne konteksty internetu
Psychologiczne konteksty internetu 27.03 zł pozycja dostępna!

Patrz, gdzie patrzę. Psychologiczne aspekty podejmowania cudzej perspektywy - Arkadiusz Białek - opis książki:

Fenomen podejmowania perspektywy – bardzo dobrze osadzony, jako przedmiot badania psychologii, w konkretnej historycznej tradycji filozoficznej i psychologicznej oraz w określonym kontekście systematycznym – jawi się jednoznacznie jako interesujący poznawczo i praktycznie ważny obiekt badania, zasługujący na to, by się nim szczegółowo zająć, tak jak się to dzisiaj w psychologii robi i jak to zrobił Autor. Jego analizy, prowadzone zarówno w zakresie psychologii ogólnej (w systematycznym kontekście poznawania cudzych stanów umysłowych), psychologii rozwojowej (z uwzględnieniem także perspektywy ewolucyjnej), jak i psychologii społecznej, ukazują wielorakie związki łączące ten fenomen z innymi podstawowymi fenomenami interesującymi psychologię, dokładniej – rozmaite dyscypliny psychologiczne.

(...) Dociekania Autora, o szerokim zakresie i zróżnicowanym charakterze, ujawniają wysoki poziom całej roboty (zarówno analitycznej, jak i syntetycznej) – konkretnie jej szczegółowość, precyzję, swobodę poruszania się widoczną w zapowiedziach tego, co dopiero będzie, i przywołaniach tego, co już było, panowanie nad przedmiotem i materią analizy (o czym świadczy wielość przypisów i, przede wszystkim, ich treść) oraz wyczulenie na walor praktycznych zastosowań obecnego stanu zaawansowania psychologii w tym zakresie.

Książka „Patrz, gdzie patrzę. Psychologiczne aspekty podejmowania cudzej perspektywy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Arkadiusz Białek - autor m.in.: