pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pascal lajt Rumunia

Autor książki:

Michał Torz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 190x115 mm
EAN: 9788381039048
ISBN: 978-83-8103-904-8
Data: 2022-05-11
18.69  29.90  11.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rumunia Zamki, cerkwie i karpackie szczyty
Które wino wybrać
Kim naprawdę był Drakula
Jak wyglądają rumuńskie fiordy
Do czego miała służyć Trasa Transfogaraska
Podczas podróży z Pascalem odkryjesz karpackie tajemnice!
Przecinające kraj na pół majestatyczne Karpaty to dla turystów przede wszystkim gwarancja zapierających dech w piersiach widoków. Dla Rumunów natomiast góry są ważnym elementem tożsamości, m.in. ze względu na tradycje pasterskie (w ok. dwudziestomilionowej Rumunii hoduje się ponad dziesięć milionów owiec!). Wołoscy pasterze przez wieki przemierzali Karpaty, ich osady pojawiły się także na terenie Polski. Pamiątką są m.in. góralskie stroje i niektóre słowa, jak gazda czy bryndza, które na trwałe przeniknęły do naszego języka. Być może stąd tak nam bliska wydaje się rumuńska kultura.
Michał Torz, autor przewodnika
Wesoły Cmentarz położony w niewielkiej miejscowości Spna, przyciąga barwnymi krzyżami, nagrobkami i epitafiami. Drewniane dzieła sztuki ustawione są pionowo, a zmarłych uwieczniono w scenach obrazujących zawód wykonywany za życia, hobby, ulubiony sposób spędzania wolnego czasu lub przyczynę śmierci. Umieszczone poniżej rymowane epitafia streszczają życie zmarłego. Radosny stosunek do śmierci i pogodne godzenie się z wyrokami losu to wyjątek na skalę europejską.

Książka "Pascal lajt Rumunia" - Michał Torz - oprawa miękka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2022 r. Cena 18.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]