pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Santorini.Pascal Lajt
Tytuł książki:

Santorini.Pascal Lajt

Autor książki:

Wiesława Rusin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 115x190 mm
EAN: 9788381031776
ISBN: 978-83-8103-177-6
Data: 2018-02-23
18.64  26.90  8.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Santorini.Pascal Lajt - opis książki:

- Gdzie jest miejsce spoczynku Homera?
- Piasek: biały, czerwony czy czarny?
- Santoryn, Santoríni, Thira czy Thirassía?
- Gdzie pumeks ma 25 m?
Santoríni, czyli nowe spojrzenie na wyspę. Podczas wyjazdu z Pascalem napijesz się wina pod wulkanem.

Podczas mozolnej jazdy krętymi drogami do wioski Oia pilotka opowiadała nam o tutejszej historii, tajemnicach i atrakcjach. Wulkan, wybuch, Wenecja, wina i wiatr. Kłopoty z wodą pitną, którą trzeba sprowadzać z innych wysp i kontynentu albo pozyskiwać z odsalarni wody morskiej. Wyrosłe na powulkanicznej glebie dzikie kapary.

Liczne przydomowe świątynie, które bynajmniej nie świadczą o gorliwej duchowości mieszkańców, ale o ich inwencji i sprycie, bo za posiadanie przydomowego kościółka lub kaplicy można sobie sporo ująć z podatków. Oślepiająco białe domy, niektóre zwieńczone błękitnymi kopułkami i dachami, są pomalowane właśnie na takie a nie inne kolory, bo te ponoć skutecznie odbijają słoneczne światło. Choć Grecy spoza Santoríni
utrzymują, że to dlatego, iż biała farba jest po prostu najtańsza. Wyspa oczarowała nawet wybredne zjawisko społeczno-medialne zwane Brangeliną: Brat Pitt i Angelina Jolie mają tu swoją posiadłość, pilnie strzeżoną i wyposażoną w prywatną przystań.

Łukasz Najder, redaktor, autor bloga literackiego Pocztówki z Paranoi

Książka "Santorini.Pascal Lajt" - Wiesława Rusin - oprawa miękka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2018 r. Cena 18.64 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]