pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rumunia, Karpaty Południowe
Tytuł książki:

Rumunia, Karpaty Południowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bergverlag Rother
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 215x85 mm
EAN: 9788363618384
ISBN: 978-83-6361-838-4
Data: 2018-11-09
33.86  49.90  16.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rumunia, Karpaty Południowe - Birgitta Gabriela Hannover Moser - opis książki:

Transylwania - kraj pośród lasów - zaskakuje zupełnie dziewiczym, stromym górskim krajobrazem Karpat Południowych i pozwala rozkoszować się widokiem spokojnych wsi oraz dolin, w których czas dawno temu się zatrzymał.

Przewodnik "Rumunia - Karpaty Południowe" prowadzi turystów i alpinistów po Siedmiogrodzkiej stronie Karpat rumuńskich w rejony z oryginalnymi stromymi i monumentalnymi skałami oraz głębokimi wąwozami, na tereny przejrzystych jezior polodowcowych i pierwotnych krajobrazów rolniczych. Oprócz fascynującej flory i fauny rejon jest bogaty w dziedzictwa kulturowe Siedmiogrodu m.in. przez historyczną granicę między Habsburgami i Turkami, w postaci warownych kościołów, klasztorów, pałaców i zamków.

Birgitta Gabriela Hannover Moser jest ekspertem w tematyce Karpat Południowych i całej Rumunii. Proponuje 63 wycieczki w malowniczych, bardzo zróżnicowanych łańcuchach górskich Retezat, Sureanu, Parang, Cindrel, Fagaras, Piatra Craiului w przejściu do Karpat Wschodnich. Każdy znajdzie coś dla siebie: od relaksujących wycieczek po uroczej dolinie i wzgórzach po trudne wyprawy górskie dla górskich ekspertów. Wiele wycieczek można również połączyć w kilkudniowe wycieczki trekkingowe.

Szczegółowe opisy tras są uzupełnione ciekawymi informacjami na temat natury i kultury regionów turystycznych, a także wskazówkami na temat miejsc wycieczek. Szczegółowe mapy w skali 1:50 000 i 1:75 000 oraz znaczące profile wysokości sprawiają, że wszystkie proponowane wycieczki są dobrze rozplanowane i opracowane, a dane GPS są dostępne do pobrania.

Książka „Rumunia, Karpaty Południowe” - oprawa miękka - Wydawnictwo Bergverlag Rother. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rumunia, Karpaty Południowe"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rozmówki polsko-ukraińskie - okładka książki
Rozmówki polsko-ukraińskie Urszula Michalska
Góry Bułgarii - okładka książki
Góry Bułgarii Julian Perry
Produkty podobne:
Góry Rumunii. Tom 1 - okładka książki
Góry Rumunii. Tom 1 James Roberts